Tworzywa sztuczne, zwane potocznie plastikiem, są niemalże wszechobecne
w naszym życiu i mogą prowadzić do przekonania, że życie bez plastiku wydaje się być niemożliwe. Swoją karierę zawdzięczają licznym właściwościom, m.in. wytrzymałości, odporności na działanie czynników zewnętrznych, względnej łatwości produkcji czy niewielkiej masie.
Nic więc dziwnego, że produkcja plastiku rośnie z roku na rok i o ile w latach 50. XX wieku produkowano na świecie około pół milion ton plastiku rocznie, o tyle obecnie wartość ta przekracza 350 mln ton.
Jedyną odpowiedzią na taki stan rzeczy wydaje się być RECYKLING, czyli system organizacji obiegu materiałów, które mogą być wielokrotnie przetwarzane. Ma na celu ograniczenie zużycia surowców naturalnych i zmniejszenie ilości odpadów. By było to możliwe, potrzebna jest prawidłowo przeprowadzona segregacja.
W trosce o środowisko przedstawiamy wdrożone rozwiązania w Torebce w Cukierce
Pojemniki z polipropylenu PP 05
Używane przez nas opakowania należą do rodzaju tworzyw sztucznych, które są w 100% bezpieczne w kontakcie z żywnością oraz spełniają wszystkie europejskie wymagania prawne.
Dostępne w Torebce w Cukierce PUDEŁKA KOLORU BIAŁEGO są lepszym wyborem, niż czarne opakowania. Białe pojemniki łatwiej recyklingować – są rozpoznawalne i automatycznie odsortowywane, natomiast czarne sprawiają dość duży kłopot w procesie recyklingu przez zawarty barwnik – opakowania takie nie mogą być zidentyfikowane przez filtry i odsortowane, przez co powodują wiele problemów w dalszych etapach recyklingu lub kończą na składowisku odpadów.
Torby wykonane są w całości z papieru, nadającego się w 100% do recyklingu. Papierową torbę możemy wykorzystać wielokrotnie, np. na zakupy.
Po zużyciu wyrzucamy do niebieskiego kontenera (lub innego na papier) i gotowe!
Nasze sztućce posiadają certyfikaty potwierdzające, że drewno pochodzi z recyklingu lub z lasów kontrolowanych.
W skład zestawu wchodzą jednorazowe sztućce zapakowane w papierową torebkę, zapewniając biodegradowalność oraz sterylne i ekologiczne opakowanie.
Sztućce te możemy bez obaw wyrzucić do czarnego kontenera (lub innego na odpady zmieszane), nie martwiąc się o zanieczyszczenie środowiska plastikiem.